Lajevard

بررسی خانه Samdal Oreum

خلاصه

ترجمه اختصاصی توسط گروه معماری لاجورد

۱۴۰۱ يکشنبه ۲۳ مرداد
227بازدید
بررسی خانه Samdal Oreum

  •  
  • بررسی خانه Samdal Oreum
  •  
  • مساحت: 170 متر مربع
  • سال: 2019 میلادی
  •  مشتری خواستار لحاظ کردن مواردی در ساختمان بود که با منزل یک مادر تطابق داشته باشد. وقتی فکر کردن به خانه مادر را شروع کردیم، به آغوش او رسیدیم. چه چیزی یادآور آغوش پذیرای مادر در جزیره جو است ؟ خیلی زود اوریوم به ذهن ما خطور کرد. بیش از سیصد آتشفشان اوریوم در جزیره جو وجود دارد و هر یک از آنها مرکز کوه را در بر گرفته اند. گرمای نقطه مرکزی، نقطه شروع پروژه ما بود

 

 

معضل منطقه گرایی
هر بار سراغ اجرای پروژه ای در جزیره جو می رویم، نگران نحوه انعکاس ویژگی های منطقه جو در معماری هستیم. بیان ویژگی های محلی از طریق معماری کار ساده ای نیست. در نهایت، این موضوع می تواند کودکانه و رویکردی تک بعدی به نظر برسد. علاوه بر این، سامدال اوریوم سعی داشت تا ویژگی های خاص منطقه را به شکلی چشمگیرتر منعکس کند. در نتیجه، ناچار بودیم که فرم تک بعدی را با دقت بیشتری در نظر بگیریم. 

 

به هم پیوستن اوریوم

سایت در قسمت جنوب شرقی جزیره جو و در کنار یک شهر ساحلی آرام قرار دارد. این سایت به دریا هم نزدیک است و به دلیل وجود درختان اطراف، در معرض دید نیست. همچنین سایت شکلی بلند و مسطح دارد. سامدال اوریوم ترکیبی از محل اقامت و راحتی است و باید حریم شخصی و نیازهای مهمانان مختلف را تضمین کند. بنابراین، ما دو حجم را بر روی زمین قرار دادیم که نمایانگر فرم معمول اوریوم می باشد. مرکز اوریوم به عنوان یک باغ شخصی برای خانه و زمین بازی برای استراحت به کار می رود. در سراسر فضای غیر ساده این بنا هم پتانسیل روابط مختلف را در نظر گرفتیم. 

ترکیب فضای یک خانه تک باله
هر خانه دارای ترکیب فضایی تک باله است. بخاطر آب و هوای گرم در Jeju، ما ساختمان را با یک باله طراحی کردیم. به علاوه، چندین ورودی را به سمت حیاط قرار دادیم تا تأثیر باد را به حداقل برسانیم. یک خانه تک بال ترکیب فضایی کارآمدتری برای به کارگیری نقاط خارجی در مقایسه با خانه ای با باله های مختلف دارد. این نوع ساختمان، فضا و ثبات بیشتری را برای ساکنان به ارمغان می آورد.

شکل ساختمان
ساختار چوبی به عنوان عضو افقی و عمودی چارچوب به کار رفته است. ما روی این امکان که ساختارهایی با زوایای مختلف می توانند ظاهری غیرمعمول داشته باشند، تمرکز کردیم. به همین علت است که این بنا دارای ساختاری دوگانه می باشد. معماری، فرم اوریوم را دارد که با سقف چوبی ساخته شده و توسط دیوارهای بتونی و چوبی پشتیبانی می شود. ما از این ترکیب برای به کارگیری پنجره های عریض تا زیر خرپاها استفاده کردیم. علاوه بر این، از ساختار چوبی برای تقویت کمک گرفتیم، چون تحقق این کار فقط با تیرهای بتنی ممکن نبود.
بر اساس سازه، ستون های چوبی در معرض نور قرار دارند و رنگ فضای داخلی را نرمتر می کنند. تیر منحنی که نمی توانست از چوب ساخته شود، از جنس فولاد و با لوله های فولادی ساخته شد. این موضوع، توانایی ساخت کارآمد سقف را بر اساس اصول زیبایی شناسی فراهم کرد. بنابراین، جزئیات اتصال در سازه های بتنی، چوبی و فولادی اهمیت زیادی داشت. ما تلاش کردیم از سخت افزار فلزی برای جلوگیری از افزایش هزینه استفاده کنیم. در عین حال، خرپاهای روی سقف نیز ساختار سنتی خانه های سنگی منطقه جورا به نمایش می گذارند.

تصور ویژگی های منطقه ای در معماری

هنوز این سؤال مطرح است که آیا تأثیر سایت ها و مکان هایی که مستقیماً به فرم معماری تبدیل می شوند، درست است یا نه؟ حتی اگر تصورات جزیره جو را که سابقه دیرینه ای دارد آشکار کرده باشیم، امید داریم که این شکل معماری در مقایسه با ویژگی های سطحی و ظاهری، معنای بیشتری داشته باشد. 

بررسی خانه Samdal Oreum

Lajevards